joomla templates top joomla templates template joomla

W związku z koronawirusem osiem szkół na kujawach zmieniło tryb zajęć. Są to głównie placówki z Włocławka i okolicy, ale także Jabłonowa, Wałdowa czy Bydgoszczy

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Szkoły i pojedyncze klasy we Włocławku i podwłocławskich miejscowościach przeszły na tryb zdalny w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem. Koronawirus zdezorganizował naukę również w Kowalu, Boniewie, Śmiłowicach, Wieńcu, Jabłonowie Pomorskim, Unisławiu, Wałdowie czy Bydgoszczy. 
 
Do tego typu szkół należy Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku, która przedłużyła do końca tego tygodnia nauczanie zdalne dla pięciu klas. W Szkole Podstawowej nr 22, również we Włocławku zorganizowano tryb zdalny dla jednej z klas. SP 23 zawiesiła całkowicie na tydzień zajęcia.
 

Również w szkole w Szpetalu Górnym koło Włocławka do końca tygodnia zawieszony jest tryb stacjonarny, również tutaj wykryto zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników administracji.

Również we włocławskich przedszkolach pojawił się koronawirus. Dwie z nauczycielek przebywają obecnie na kwarantannie. Z powodu koronawirusa utrudnia w prowadzeniu zajęć występują także w Zespole Szkół Technicznych w Włocławku, w podstawówkach w Kowalu, Boniewie, Śmiłowicach i w Wieńcu.
 
W trybie hybrydowym obecnie funkcjonuje łącznie w regionie 16 placówek oświatowych, są to Trzy szkoły w tym w Wałdowie, Jabłonowie Pomorskim i Unisławiu oraz Przedszkole nr 7 w Bydgoszczy.