joomla templates top joomla templates template joomla

Wsparcie dla spółek wodnych

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 Tegoroczna suma dotacji Urzędu Marszałkowskiego na remonty i utrzymanie systemów melioracyjnych przez działające w naszym województwie spółki wodne to 1,1 miliona złotych. Wsparcie trafi na realizację 87 takich inwestycji.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki. Lista tegorocznych zadań na realizację których trafiło wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Dziś mamy w województwie kujawsko-pomorskim 224 spółki wodne, które, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów.

Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól. Wśród innych wspieranych przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięć, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców regionu, są także przebudowy i modernizacje wałów przeciwpowodziowych. O ostatnich inwestycjach w tym zakresie w materiale Wał po przebudowie.