joomla templates top joomla templates template joomla

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy pod hasłem „Nowoczesność, skuteczność i normalność”. Zaprezentowano kandydatów z regionu

Agencja/eReporter24; fot: PiS; info TVP Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Eurowybory 2019

Nowoczesność, skuteczność i normalność - to cele, jakie stawia sobie rząd Prawa i Sprawiedliwości w Europie. Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym podczas sobotniej regionalnej konwencji partii w Bydgoszczy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał z kolei wagę głosowania 26 maja i konieczność ochrony wartości związanych z tradycją i polskością. Szef rządu na stadionie Zawiszy obiecał wsparcie budowy tam hali treningowej dla lekkoatletów.

W Bydgoszczy nie zabrakło zatem jej najważniejszych polityków: prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Prezes PiS w swoim wystąpieniu podkreślał wagę zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mówił, że są to wybory, które będą decydować o kształcie Polski. - Musimy obronić możliwość ochrony naszych wartości; tego, co stanowi o naszej tradycji, co stanowi o Polsce, o polskości. To jest dzisiaj atakowane – podkreślał Jarosław Kaczyński. 
 

Również premier Mateusz Morawiecki podkreślał, jak ważne jest głosowanie 26 maja. Jak zaznaczył, Europa musi wrócić do swoich korzeni, połączyć swoją tradycję z dążeniem do sprawiedliwej modernizacji wszystkich państw członkowskich. - Po co iść na te wybory?

Mamy trzy główne cele: nowoczesność oraz skuteczność, sprawność, sprawczość i właśnie normalność - argumentował.Na konwencji pojawili się politycy Prawa i Sprawiedliwości z regionu. Zaprezentowano również 10 kandydatów starających się o mandat europosła. Głos zabrał lider listy PiS, europoseł Kosma Złotowski. - My stawiamy sobie za cel współdecydowanie. My chcemy współrozstrzygać, w jakim kierunku Unia ma się rozwijać. Nic o nas bez nas - przemawiał.