joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent Maciej Glamowski i poseł Tomasz Szymański wspólnie zachęcali do głosowania na Radosława Sikorskiego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Eurowybory 2019

Wcześniej Platforma Obywatelska wsparła Macieja Glamowskiego w wyborach teraz Prezydent Grudziądza wsparł kandydata Koalicji Obywatelskiej, a dokładnie Platformy Obywatelskiej Radosława Sikorskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były parlametarzysta w trakcie zeszłorocznego pobytu w Grudziądzu promował swoją nową książkę, teraz przyjechał jako kandydat w eurowyborach.
 
 
Maciej Glamowski wsparł kandydata Platformy Obywatelskiej Radosława Sikorskiego w wyścigu do Parlamentu Europejskiego. W trakcie wspólnej konferencji prasowej, w której uczestniczył również poseł Tomasz Szymański prezydent Grudziądza zachwalał Unię Europejską, a także podkreślał, że dzięki funduszom unijnym: 
 
- „Grudziądz wygląda tak jak wygląda”  -
 
 
Były Marszałek Sejmu, Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Platformy Obywatelskiej oraz - o czym pewnie już mało kto pamięta - Obrony Narodowej w rządzie PiS: 
 
- Żalił się na treści pokazywane w Telewizji Publicznej - czyli w aktualnie tzw. Mediach Narodowych - 
 
Były poseł akcentował, że w latach 80-tych w Wielkiej Brytanii w podobny sposób - jak to określił -„szczuto” na Unię Europejską zapominając jednak o tym, że Wielka Brytania od lat korzystała z tzw. „rabatu brytyjskiego”. Były parlamentarzysta znany jest z podobnego - kontrowersyjnego - języka.
 
 
 
W ostatnich latach Radosław Sikorski - odsunięty na boczny tor przez PO -  pojawiał się w polityce głównie w kontekście tzw., „taśm prawdy”, na których w sposób delikatnie mówiąc "nieelegancki" wypowiadał się np. o kobietach. 
 
- „Jakaś p..da wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep…..lić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro…” -  mówi były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski na temat kontrolerki NIK-u na jednej z taśm. 
 
Radosław Sikorski mówił w trakcie konferencji prasowej, że możliwy jest tzw. polexit, który trzeba powstrzymać. Zachęcał do głosowania na Koalicję Europejską i na swoją osobę w nadchodzących eurowyborach.