joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga na fałszywego hydraulika. Podając się za pracowników wodociągów okradali starsze osoby. Tym razem taką grupę zatrzymali policjanci ze Świecia

info: KM, Świecie włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

71-letnia mieszkanka Świecia padła ofiarą oszustów podszywających się za pracowników wodociągów. Na szczęście informacje przekazane policjantom były na tyle istotne, że sprawcy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali także skradzione pieniądze i biżuterię.
 
 
W środę 1 kwietnia policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenie. Jak ustalili, dwóch mężczyzn podając się za pracowników wodociągów weszło do mieszkania mieszkanki Świecia. Twierdzili, że muszą sprawdzić rur.
 
Gdy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z mężczyznami, wykorzystując moment nieuwagi, do mieszkania weszła kobieta, która dokonała kradzieży 1000 złotych oraz biżuterii wartej 2 500 złotych.
 
 
Gdy oszuści wychodzili z mieszkania, akurat do domu wracała 5osoba z rodziny pokrzywdzonej, która zwróciła uwagę na obcych, kręcących się po budynku. Przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego pojazdu, który odjechali, jak się później okazało oszuści. Gdy policjanci otrzymali tak cenne wskazówki, bardzo szybko przekazano te informacje do jednostek policji w okolicy.
 
Czworo sprawców zatrzymanych zostało przez policjantów na terenie województwa wielkopolskiego.Jak ustalili policjanci w ten sam sposób działali sprawcy, którzy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych na szkodę 80-letniej mieszkanki Wałcza.
 
 
Obie sprawy policjanci szybko zostały ze sobą powiązane.           
 
Podejrzanym przedstawiono zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstw kradzieży. Kodeks Karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.