joomla templates top joomla templates template joomla

3-letni chłopiec zagubił się w trakcie grzybobrania. Poszukiwania na własną rękę matki i jej koleżanki nie przyniosły efektu, wezwano policję

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Chwilę grozy przeżyła 25-letnia kobieta, która wraz z koleżanką i 3-letnim synkiem wybrała się na grzyby. Kobiety zajęte grzybobraniem w pewnym momencie straciły dziecko z oczu.
 
Po poszukiwaniach „na własną rękę”, które nie przyniosły skutku, zaalarmowały Policję. Do poszukiwań ruszyły wszystkie patrole Policji z powiatu brodnickiego oraz strażacy z Brodnicy i okolic. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach dziecko odnaleźli inni grzybiarze.
 

W sobotę (12.09.), około godz. 11.30 brodnicki dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 3-letniego chłopca, który wraz z matką oraz jej koleżanką wybrali się do lasu na grzyby. Kobiety straciły z oczu chłopca i po kilkunastu minutach bezskutecznych poszukiwań na własną rękę, poinformowały policjantów.
 
Do poszukiwań zadysponowano wszystkie patrole Policji z powiatu brodnickiego, przewodnika z psem tropiącym oraz strażaków z Brodnicy, okolicznych jednostek OSP, a także zaalarmowano policjantów będących poza służbą. Kiedy policjanci dotarli do miejsca poszukiwań okazało się, że niedaleko pozostawionego przez kobietę auta, 3-letniego chłopca odnaleźli przypadkowi grzybiarze. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę matki.
 
To zdarzenie daje przykład tego, że zbieranie dzieci do lasu na grzybobranie wiąże się z bacznym sprawowaniem nad nim opieki. Pamiętajmy, aby dziecka nawet na chwilę nie pozostawiać samego i nie tracić go z pola widzenia.
 
Policjanci przypominają oraz ostrzegają!
 
- Czas na grzybobranie właśnie się rozpoczął. W lasach napotkać można wielu grzybiarzy, jednak część z nich, pochłonięta zbieraniem owoców runa leśnego - niejednokrotnie traci orientację w terenie i nie wie, w którym kierunku powinien pójść.
- Aby uniknąć takich sytuacji pamiętajmy, by zachować ostrożność i rozsądek podczas takich wędrówek po lesie. W miarę możliwości zapewnij sobie towarzystwo innej osoby, w ten sposób w razie wypadku możesz liczyć na szybką pomoc.
- Wybierając się pierwszy raz w dane miejsce, dobrze jest zapamiętać charakterystyczne elementy, które ułatwią drogę powrotną.
- Wybierając się do lasu z dzieckiem, bądź starszą osobą, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej je zawsze w zasięgu wzroku.
- Poinformuj kogoś z domowników w jakie miejsce się wybierasz i poinformuj o której godzinie planujesz powrót.
- Zawsze miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę. Te przedmioty w chwili zagubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację, a tym samym może uratować ci życie.
 - Nigdy nie dotykaj znalezionych niewybuchów, a o znalezisku niezwłocznie powiadom Policję.
- Stosuj się zakazu wchodzenia na tereny poligonu wojskowego, grozi tam niebezpieczeństwo oraz odpowiedzialność prawna.