joomla templates top joomla templates template joomla

51 nowych funkcjonariuszy w szeregach kujawsko-pomorskiej policji. Rozpoczną służbę w Bydgoszczy, Torunia, Nakła, Świecia, Chełmna, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Lipna i Żnina

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 51 policjantów. Podczas uroczystości wręczono także okolicznościowy Medal przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Panu Mikołajowi Bogdanowiczowi.
 
 
Dziś podczas ślubowania nowi policjanci wypowiedzieli słowa, które stanowią bardzo ważne zobowiązanie:
 
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
 
Słowa gratulacji nowoprzyjęci do służby policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały, a także Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów Księdza Prałata Stanisława Kotowskiego.
 
 
Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 27 do Bydgoszczy, 5 do Torunia, po 3 do Nakła i Świecia, po 2 do Chełmna, KWP i Oddziału Prewencji Policji, po jednym do Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Lipna i Żnina.
 
 
Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia, ustanowionej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z 100. Rocznicą powstania Policji Państwowej, odznaki okolicznościowej – Medalu Stulecia Utworzenia Policji Państwowej Panu Mikołajowi Bogdanowiczowi Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu – w uznaniu szczególnych osiągnięć w popularyzowaniu tradycji i dokonań Policji.
 
Podczas uroczystości wręczono także Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP.