joomla templates top joomla templates template joomla

Akcja „ZNICZ 2019” w kujawsko-pomorskim. Odnotowano 13 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymała 59 pijanych kierowców

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2019” w kujawsko-pomorskim. Funkcjonariusze przez cztery dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.
 
 
Działania "ZNICZ 2019" w całej Polsce trwały od czwartku 31 paździetnika do niedzieli 3 listopada do 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, Straż Miejską, Gminną oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.
 
 
Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.
 
W tegorocznej akcji "ZNICZ 2019" wzięło udział 3 464 policjantów oraz 230 funkcjonariuszy innych służb. Niestety, od 31 października do 3 listopada na drogach naszego województwa odnotowano 13 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 59 kierowców, którzy do auta wsiedli wcześniej spożywając alkohol.
 
Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Obopulne zrozumienie i wyrozumiałość sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.