joomla templates top joomla templates template joomla

Był poszukiwany, chciał się "dogadać" z policjantami, którzy zatrzymali auto, w którym ukrywał się na tylnym siedzeniu. Znajoma mężczyzny wyjęła 4 tys. i przekazała je policjantom. Oboje trafili za kraty

info: Policja, Bydgoszcz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, którego zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowej. Mężczyzna zaproponował łapówkę, bo nie chciał trafić do więzienia, a był poszukiwany przez sąd. Najbliższe kilka miesięcy, zgodnie z wcześniejszym wyrokiem, spędzi za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
 
 
Wczoraj (4.07.19) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującą roverem. 19-latka gnała przez teren zabudowany 80 km/h. W momencie zatrzymania policjanci zauważyli, że na tylnym siedzeniu leży mężczyzna. Najpierw podał on funkcjonariuszom fałszywe dane, a następnie próbował uciekać. 
 
 
Kiedy policjanci go zatrzymali przyznał, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, jednak chce się „dogadać”. Oświadczył policjantom, że przekaże im 4 tysiące złotych za odstąpienie od czynności. Jego znajoma, długo nie czekając, wyjęła obiecaną kwotę i przekazała policjantom. 
 
 
Para trafiła za kraty i usłyszała zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Przekazane pieniądze zostały zabezpieczone przez policjantów i będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. Zatrzymany 24-latek jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.
 
Za przekupstwo funkcjonariuszy grozi mu kara do 10 lat więzienia.