joomla templates top joomla templates template joomla

Chciał podróżować samochodem. Był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu. Nie posiadał również prawa-jazdy

info: Bydgoszcz, Policja; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Widząc kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę fiata i próbującego odjechać, bez chwili wahania zareagował. Wyeliminowany z ruchu kierowca, jak się okazało nie miał w ogóle prawa jazdy, a alkomat wykazał w jego organizmie aż 3 promile alkoholu.
Zgłoszenie o tym, że na ul. Rynek w Szubinie obywatel ujął pijanego kierowcę, wpłynęło na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu. Kiedy na miejsce dojechali dzielnicowi w rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że zauważył on kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę fiata. Po chwili kierowca odpalił auto i zaczął odjeżdżać.
 

Widząc to zgłaszający natychmiast zareagował, podbiegł do fiata i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym pijanemu dalszą jazdę, a na miejsce wezwał mundurowych.

Przekazany policjantom 38-latek ledwie trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał aż 3 promile alkoholu. Poza tym w ogóle nie posiadał prawa jazdy.

Mieszkaniec powiatu mogileńskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został też ukarany za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a postawa bydgoszczanina, który wyeliminował go z ruchu zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zgłaszający zapobiegł tragedii.