joomla templates top joomla templates template joomla

Jeżdżąc pojazdem z cofniętym licznikiem, może nam grozić nawet 5 lat? Co jednak jeżeli tego nie wiemy? Policjanci sprawdzają stan liczników pojazdów

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Od 1 stycznia podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają stan licznika pojazdu. Na terenie powiatu radziejowskiego ujawniono już 5 aut z podejrzeniem cofniętego drogomierza. Niechlubny rekordzista miał różnicę ponad 350 tys. kilometrów.
 
 
Od 1 stycznia podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK. Znowelizowane przepisy kodeksu karnego (art.306a) stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
 
- Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która cofa licznik, jak i właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi - 
 
Od początku roku radziejowscy policjanci ujawnili pięć przypadków, w których prawdopodobnie cofnięto drogomierze. Niechlubny rekordzista w dostawczym fiacie miał wskazanie różniące się o ponad 350 tysięcy kilometrów w porównaniu z zapisem w systemach informatycznych.
 
Wszystkie ujawnione nieprawidłowości będą wyjaśniane przez radziejowskich policjantów.