joomla templates top joomla templates template joomla

Pościg za pijanym kierowcą, miał 2,6 promila alkoholu. Kiedy policjanci podeszli do auta mężczyzna ruszył pojazdem i zaczął uciekać, zatrzymał się w pobliskim lesie

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Do policyjnego aresztu trafił 55-letni mężczyzna, który zatrzymany został przez brodnickich policjantów po tym, jak w stanie nietrzeźwości, kierując fordem focusem, uciekał przed kontrolą drogową. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a w organizmie miał ponad 2,6 promila. Za popełnione przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 listopada kilka minut przed godziną 19.00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ciche, pojazdem ford focus może jechać nietrzeźwy kierowca.
 
 
Dyżurny natychmiast do wskazanej miejscowości wysłał patrol dzielnicowych. Funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd zaparkowany na poboczu drogi z włączonymi światłami mijania i uruchomionym silnikiem. Kiedy policjanci zatrzymali się i podeszli do kierowcy, mężczyzna gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim dając mu jednocześnie sygnały do zatrzymania pojazdu.
 
Po kilkuset metrach kierowca wjechał do lasu i zatrzymał pojazd. Policjanci wyciągnęli kierowcę z samochodu. Jak się okazało, za kierownicą focusa siedział 55-latek, który w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu.
 
Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż wcześnie zostało mu zatrzymane. Mieszkaniec gminy Zbiczno trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.