joomla templates top joomla templates template joomla

Nie oślepiaj innych na drodze. Policja przeprowadza kontrole zewnętrznego oświetlenia pojazdów, sprawdza czy światła użytkowane są zgodnie z przepisami i spełniają warunki techniczne

info: Policja/KMP Grudziądz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Grudziądzcy policjanci podczas codziennych służb w sposób szczególny przyglądają się oświetleniu zewnętrznemu pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzają czy używamy świateł zgodnie z przepisami i czy oświetlenie spełnia warunki techniczne. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo. To działania pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Policyjne działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” potrwają do 15 grudnia. Policjanci podczas służby będą eliminować z ruchu pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Grudziądzcy policjanci już zintensyfikowali kontrole w tym zakresie.
 
 
Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o oświetlenie w naszych pojazdach. Szybko zapadający zmrok, ograniczana widoczność spowodowana opadami atmosferycznymi czy mgłą to warunki, w których prawidłowo działające oświetlenie ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa.
Policyjna kontrola w przypadku stwierdzenia usterek technicznych może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a nawet mandatem. Warto więc samemu w porę sprawdzić jak działa oświetlenie w naszych pojazdach.
 
Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami to z pomocą posłużą fachowcy. W trzy sobotę tj. 24 października, 7 i 21 listopada br. w godzinach od 8.00 do 14.00 w stacji kontroli pojazdów „TOSPOL” przy ul. Karabinierów 10 oraz w godzinach 8:00 – 13:00 w „PZM” przy ulicy Kościuszki 25 w Grudziądzu będzie można wykonać bezpłatny przegląd oświetlenia naszych pojazdów.
 
Policjanci zachęcają to skontrolowania stanu technicznego oświetlenia w naszych pojazdach.