joomla templates top joomla templates template joomla

Miał 4 promile, prowadził auto. Najpierw jadąc „wężykiem” uderzył w donice z kwiatami, po czym bez świateł odjechał. Po kilkuset metrach kierowca zjechał z drogi, uderzył w barierę ochronną i dachował

info: Bydgoszcz, Policja włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Policjanci z Inowrocławia i Turku udowodnili, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Funkcjonariusze w dniu wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził kwietnik oraz barierę ochronną przy drodze.
 
Do zatrzymania doszło w środę 27 maja około godz. 23:00 w Anusinie (pow. radziejowski). Sierżant Mateusz Manelski z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz policjant z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu będący w dniu wolnym od służby, zauważyli volkswagena golfa, jadącego „wężykiem”. W pewnym momencie auto uderzyło w donice z kwiatami, po czym bez świateł zaczęło odjeżdżać. Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli za tym autem. Po kilkuset metrach kierowca volkswagena zjechał z drogi, uderzył w barierę ochronną i dachował.
 
 
Z samochodu wyszedł mężczyzna, który chciał uciekać. Policjanci zatrzymali go i wezwali służby ratownicze.
 
Po chwili na miejsce nadjechał policyjny patrol, który przejął zatrzymanego. Badanie alkomatem pokazało, że 33-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał aktualny sądowy zakaz kierowania. Mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala.
 
 
Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Gratulujemy policjantom postawy i życzymy dalszych sukcesów w policyjnej służbie.