joomla templates top joomla templates template joomla

Na terenie aleksandrowskiego powiatu "posypały się" mandaty za naruszenie przepisów o zachowaniu w miejscach publicznych. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby

info: KMP, Włocławek; fot: Archiwum/Policja włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Od 25 marca na terenie całej Polski obowiązuje zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Na terenie aleksandrowskiego powiatu "posypały się" wczoraj mandaty za naruszenie przepisów o zachowaniu w miejscach publicznych.
 
 
Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.
 
Tylko wczoraj (01.04.) aleksandrowscy policjanci nałożyli 26 mandatów karnych i skierowali 4 wnioski o ukaranie na osoby, które za nic mają obostrzone przepisy i spacerują bez celu lub gromadzą się. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować te osoby ulgowo za tak nieodpowiedzialne zachowanie.
 
W sytuacji odmówienia przyjęcia mandatu, wniosek o ukaranie zostanie przekazany do sądu. Kara może być dotkliwsza – wynosić do 5 tysięcy złotych. Co ważne, młodzież również nie ma co liczyć na ulgowe traktowanie. W takich przypadkach wnioski o ukaranie będą kierowane do sądu rodzinnego.