joomla templates top joomla templates template joomla

Pijany kierowca wiózł trzeźwą pasażerkę. Podróżowali bez pasów bezpieczeństwa co skłoniło patrol ruchu drogowego do kontroli drogowej

info: Policja/Brodnica włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni mieszkaniec Górzna, zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie lecz nie posiadając do tego uprawnień. Obok siedziała trzeźwa pasażerka, która miała prawo jazdy. Mężczyźnie, za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godz. 12.00. Patrol ruchu drogowego z Brodnicy pełniąc służbę na terenie miasta Górzna zauważył forda focusa, którego kierowca oraz pasażerka nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
 
 
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. W trakcie kontroli okazało się, że 46-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Po badaniu alkotestem okazało się, że i tym razem mężczyzna prowadził pojazd po alkoholu.
 
Policyjne urządzenie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. 46-letni mieszkaniec Górzna za kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.