joomla templates top joomla templates template joomla

Policja zlikwidowała kolejny "ogródek" tym razem w garażu. Na posesji rosło ponad 1 450 krzewów konopi indyjskich, znaleziono też ponad 15,5 kg suszu marihuany

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Policjanci z Lipna zlikwidowali wczoraj w gm. Skępe pokaźną plantację marihuany. Na jednej z posesji rosło ponad 1 450 krzewów konopi indyjskich a w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli ponad 15,5 kg suszu marihuany. Do tej pory zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w tym przestępczym procederze.
 
Uzyskane przez policjantów z Lipna informacje, doprowadziły w środę 2 wrzesnia do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o handel narkotykami. Na jednej z posesji w gm. Skępe, pow. lipnowski, funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich.
 
 
Z przyleśnej uprawy zabezpieczyli 1 455 krzaków w wysokości od 10 cm do 1,5 m wysokości. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i przyczepy kempingowej ujawnili dodatkowo rośliny suszące się, zebrane kwiatostany konopi oraz już wysuszone rośliny. W sumie ponad 15,5 kg suszu marihuany. Policjanci zabezpieczyli także sprzęt służący do uprawy i wytwarzania narkotyków.
 
Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji 57-latka z gm. Skępe. Drugi, zamieszany w tę sprawę 38-letni mężczyzna, zatrzymany został na terenie Warszawy. Obaj podejrzewani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających i uprawę ziela konopi indyjskich w znacznej ilości w celu uzyskania marihuany oraz wprowadzaniem ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Pierwszy zatrzymany już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Drugi najprawdopodobniej dziś lub najpóźniej jutro.
 
Za te przestępstwa grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności, ale nie krótsza niż 3.