joomla templates top joomla templates template joomla

Pościg na autostradzie. Podejrzanych o napady z bronią na sklepy zatrzymano pod Toruniem. Wcześniej staranowali dwa radiowozy, aby ostatecznie dachować

info: KMP, Bydgoszcz; video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policyjna obława na sprawców napadów na sklepy zakończyła się zatrzymaniem mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Auto, którym uciekali, staranowało bramki na autostradzie i uszkodziło dwa radiowozy. Policjanci nie odnieśli obrażeń. Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzuty.
 
 
W poniedziałek wieczorem, krótko przed g.19:00, w okolicy miejscowości Turzno na autostradzie policjanci zauważyli fiata tipo, który mógł być wykorzystywany przez sprawców napadów na sklepy.
 
Do napadów doszło w poniedziałek 24 lutego w Żołędowie oraz w miejscowości Brzemiona. W obu przypadkach dwóch zamaskowanych sprawców weszło do sklepów, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali obsługę i zabrali gotówkę oraz papierosy.
 
 
Policjanci, pracujący nad ustaleniem sprawców tych napadów, szybko powiązali ze sobą te dwa zdarzenia. Bardzo prawdopodobne było, że w obu przypadkach sprawcami są ci sami napastnicy. 
 
Jeszcze w poniedziałek zarządzono działania blokadowo-pościgowe i wytypowano auto, którym mogli poruszać się sprawcy obu napadów.
 
Przed godz. 19:00 w okolicach m. Turzno, na autostradzie A1, policjanci, biorący udział w działaniach, zauważyli fiata tipo typowanego do napadów. Niestety, pomimo sygnałów do zatrzymania kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Na bramkach autostradowych w m. Lubicz Dolny staranował barierki i kontynuował ucieczkę, doprowadzając do zderzenia z radiowozem.
 
Ostatecznie uszkodzone zostały dwa radiowozy biorące udział w działaniach, a fiat dachował. Kierowca tego samochodu i pasażer trafili do szpitala. Policjanci nie doznali obrażeń.
 
 
Policjanci, pracujący nad gromadzeniem materiału dowodowego, ustalili, że fiat tipo, którym uciekali podejrzewani o napady mężczyźni, został skradziony w okolicach Ostródy w ostatni weekend. W samochodzie tym policjanci zabezpieczyli kominiarki, przedmioty przypominające broń oraz papierosy i pieniądze. W aucie zabezpieczono także niewielką ilość amfetaminy.
 
Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy prowadzą śledztwo dot. napadów na sklepy. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani mają na swoim koncie także napad na sklep pod Tczewem w woj. pomorskim, do którego doszło również wczoraj po południu, dlatego trwa gromadzenie materiałów, które  wkrótce trafią do prokuratury w Bydgoszczy. 41 i 33-latek są zatrzymani. Prawdopodobnie dziś jeszcze zapadną decyzję o ich dalszym losie.