joomla templates top joomla templates template joomla

Prokuratura wzywa poszkodowanych kontrahentów przez Grupę Producentów Rolnych „Ziarno” do składania zawiadomień. Do tej pory zgłosiło się pokrzywdzonych 86 osób i podmiotów gospodarczych

info: Prokuratura/Toruń; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Do tej pory zgłosiło się 86 poszkodowanych przez Grupę Producentów Rolnych „Ziarno”. Toruńska prokuratura wzywa do składania pisemnych lub ustnych zawiadomień osoby i producentów o popełnionych na ich szkodę czynach zabronionych wraz z danymi teleadresowymi i ewentualnymi załącznikami w postaci dokumentów potwierdzających wysokość zobowiązań.
 
 
Prokuratura Okręgowa w Toruniu nadzoruje prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Toruniu śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów Grupy Producentów Rolnych „Ziarno” Sp. z o. o. z siedzibą w Cichoradzu.
 
Do chwili obecnej, do organów ścigania zgłosiło się 86 osób i podmiotów gospodarczych - pokrzywdzonych w niniejszej sprawie. 
 
 
Mając na uwadze konieczność ustalenia wszystkich istotnych okoliczności niezbędnych do wyjaśnienia w śledztwie informuję, że pokrzywdzeni mogą - z własnej inicjatywy nadsyłać na adres Prokuratury Okręgowej w Toruniu przy ul. Grudziądzka 45, 87-100 Toruń, lub składać w biurze podawczym z każdorazowym powołaniem na sygnaturę sprawy - PO I Ds 8.2020 - pisemne  zawiadomienia o popełnionych na ich szkodę czynach zabronionych wraz z danymi teleadresowymi i ewentualnymi załącznikami w postaci dokumentów potwierdzających wysokość zobowiązań.
 
Grupa Producentów Rolnych „Ziarno” powstała w 2006 roku i do penwego momentu wzbudzała zaufanie. Poszkodowanych przez spółkę rolników i firm współpracujących z grupą może być nawet 800.