joomla templates top joomla templates template joomla

Rekordzista za kółkiem w regionie w ciągu ostatnich dni miał 3 promile alkoholu. Ledwo prowadził auto. Pijanych kierowców w kujawsko-pomorskim było więcej

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu mechanicznego czy też roweru pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg. Mimo policyjnych apeli i kontroli nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po pijanemu.
 
W ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu świeckiego zatrzymali sześciu takich nieodpowiedzialnych kierowców:
 
W dniu 09.06.2020r ok godz. 13:15 w miejscowości Wałdowo funkcjonariusz Służby Więziennej i funkcjonariusz Komisariatu Policji Bydgoszcz- Śródmieście w czasie wolnym od służby zatrzymali kierującego samochodem osobowym Audi mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce wezwano partol ruchu drogowego ze Świecia. Po przebadaniu 38-letniego kierowcy okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
 
Następnego dnia (10.06.2020r) kolejny kierujący prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Ok godz. 18:37 w miejscowości Ernestowo kierujący Golfem 35-letni mieszkaniec Świecia nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjant ruchu drogowego, który próbował zatrzymać kierowcę Golfa chcąc uniknąć potrącenia odskoczył w bok, gdyż 35-latek jechał wprost na niego. W wyniku podjętego pościgu zatrzymano kierującego. Wydmuchał on blisko 2,5 promila, dodatkowo podczas wykonywania czynności groził funkcjonariuszowi pozbawieniem życia.
 
 
Decyzją Prokuratora Rejonowego w Świeciu wobec 35-latka został zastosowany dozór policyjny.
 
W dniu 11.06.2020r. o godz. 05:00 kierujący Fiatem Ceicentoo w miejscowości Serock na prostym odcinku drogi stracił panowanie i uderzył w zaparkowany pojazd. Jak się okazało 21-letek mieszkaniec pow. Bydgoskiego kierował pojazdem mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia patrol ruchu drogowego w miejscowości Skarszewo zatrzymał 37-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem Mercedes mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.
 
W piątek 12.06.2020r kierujący Fordem Mondeo 22-letni mieszkaniec pow. świeckiego w miejscowości Szewno nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowany pojazd marki Golf. Sprawca kolizji wydmuchał 1 promil.
 
W niedzielę 14.06.2020r w miejscowości Krąplewice 47-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierując motocyklem marki Daelim na łuku drogi stracił panowanie nad nim, przewrócił się. Jak się okazało sprawca zdarzenia kierował motocyklem mając blisko 2 promile w organizmie.
 
Wszyscy kierowcy poniosą konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.