joomla templates top joomla templates template joomla

Ruszyły kontrole w sklepach. Lekceważenie maseczek możne kosztować do 500 zł, w skrajnych przypadkach nawet może być nałożona grzywna do 5 tys. zł.

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy przeprowadzili na terenie Fordonu kontrole sanitarne. Podczas wspólnych patroli zawitali do wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.
 
Podobne zadania realizują policjanci z innych miast w tym z Radziejowa, którzy codziennie patrolują ulice miast i wsi, sprawdzając czy mieszkańcy stosują się do zasad związanych z epidemią. 
 
 
Pamiętajmy, że za lekceważenie ograniczeń związanych z koronawirusem,  można zostać ukaranym mandatem do 500 zł. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.
 
Do głównych zadań policjantów i inspektorów było monitorowanie przestrzegania zasad sanitarnych, czyli prawidłowe zakrycie nosa i ust, umieszczenie i dystrybucja materiałów do dezynfekcji rąk, zachowanie odległości przynajmniej 1,5 metra. 
 
Dzielnicowi i inspektorzy przypominali właścicielom i pracownikom sklepów, że to na nich ciąży obowiązek egzekwowania obostrzeń. Krótko mówiąc, gdy w sklepie pojawi się klient bez maseczki, to ukarany mandatem może zostać nie tylko on, ale i administrator sklepu, który np. nie wezwie policji, gdy klient nie będzie się stosować do obostrzeń.
 
Skoro o konsekwencjach mowa, to za brak maseczki w sklepie otrzymać można mandat w wysokości 500 zł. W przypadku wyjątkowych naruszeń policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł.