joomla templates top joomla templates template joomla

Stwarzał poważne zagrożenie na drodze, pędził 240 km/h autostradą A1. Policjanci "wlepil" mu dwa mandaty i punkty karne

info: Policja/Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Policjanci drogówki ze Świecia działający w ramach kujawsko-pomorskiej grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości na Autostradzie A1 namierzyli kierowcę który jechał z prędkością ponad 240km/h.

W niedzielę (22.11.20r.) policjanci ruchu drogowego ze Świecia pełnili służbę w ramach grupy SPEED. Funkcjonariusze reagowali na kierowców, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarzali poważne zagrożenie dla innych podróżnych.
 
 
Podczas patrolu Autostrady A-1 w kierunku Gdańska Funkcjonariusze zauważyli pojazd Honda, który poruszał się z nadmierną prędkością oraz nie stosował się do obowiązku jazdy przy prawej krawędzi. Jego niebezpieczna jazda została zarejestrowana przez kamerę znajdująca się w pojeździe funkcjonariuszy.
 
Policjanci nie pozwolili na to, aby mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem zagrażał innym podróżnym i zatrzymali go do kontroli. Kierowca Hondy 31 –letni mężczyzna mieszkaniec powiatu słupskiego jechał z prędkością ponad 240km/h. Za powyższe wykroczenia nieodpowiedzialny kierowca został ukarany dwoma mandatami i punktami karnymi.
 
Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.