joomla templates top joomla templates template joomla

Trwają kontrole w galeriach handlowych w regionie. Policja z inspekcja sanitarną sprawdza obostrzenia związane z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją

info: Policja/Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej wspólnie sprawdzają czy ponownie otwarte galerie i centra handlowe funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym. To od stosowania m.in. na terenie placówek handlowych obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk zależy bezpieczeństwo naszych rodzin.

Od soboty na terenie całego kraju, zgodnie z nowymi przepisami, wprowadzono możliwość handlu na terenie sklepów wielkopowierzchniowych czyli galeriach, parkach i centrach handlowych. Jednak żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzono na terenie placówek handlowych znaczne ograniczenia w ilości klientów. Nasza społeczna odpowiedzialność i prowadzone wspólne kontrole policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się niewidocznego dla nas wirusa.
 
 
Dlatego przypominamy, że w placówkach handlowych oraz na poczcie obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 m² - 1 osoba na 10 m², w sklepach powyżej 100 m² - 1 osoba na 15 m². Przez cały czas obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz noszenie przez klientów, podczas zakupu towarów czy usług, rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym, otwarte zostały galerie i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie nadal jest zawieszone.
 
Trzeba pamiętać także o godzinach dla osób w wieku powyżej 60 lat. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 12 w sklepach, drogeriach, aptece oraz na poczcie mogą robić zakupy wyłącznie Seniorzy. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. UWAGA! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniora.
 
Dlatego policjanci z Włocławka, wspólnie z inspektorami sanepidu, będą kontrolować stosowanie obostrzeń, szczególnie teraz przed zbliżającymi się Świętami. Działania mają na celu przede wszystkim informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów. Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny.