joomla templates top joomla templates template joomla

W maju 167 kierowców w regionie kujawsko-pomorskim złapanych przez grupy 'SPEED" straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

info: Policja, Bydgoszcz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" zatrzymali w maju 167 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. To sporo!
 
Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" nałożyli w maju ponad 3 400 mandatów karnych, z których większość była za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali także 167 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Efekty pracy funkcjonariuszy wskazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań.
 
Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.
 
 
Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.
 
Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikami, a tym samym, na reakcję obronną.
 
Policjanci kujawsko-pomorskiej grupy "SPEED" w miesiącu maju tego roku:
 
- skontrolowali 3822 pojazdy,
- ujawnili 4092 wykroczenia drogowe, z czego 3208 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
- nałożyli 3474 mandaty karne, z czego 2826 za przekroczenie prędkości,
- skierowali 39 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
- zatrzymali 177 praw jazdy, w tym 167 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
- zatrzymali 91 dowodów rejestracyjnych,
- ujawnili także 15 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.
 
Prędkość zabija – to nie mit, tylko tragiczna prawda, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy. Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię!