joomla templates top joomla templates template joomla

W regionie grasuje grupa przebierańców. Udają ratowników medycznych wykonujacych rzekomej kontroli temperatury dostają się do mieszkań, a następnie kradną gotówkę i wartościowe przedmioty

info: Straż Miejska, Grudziądz; fot: ilustracja/Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Rozwój epidemii związanej z koronawirusem sprawia, że pojawiają się nowe grupy oszustów. Osoby te próbują wykorzystać sytuację i okraść mieszkańców z gotówki oraz cennych przedmiotów. Musimy zachować czujność.
 
Państwowa Inspekcja Sanitarna odbiera informacje, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego grasuje grupa przebierańców, która oszukuje ludzi.
 
Pod przykrywką pracowników Inspekcji Sanitarnej, wykonujących swoje obowiązki służbowe, ratowników medycznych, którzy mają dokonać rzekomej rutynowej kontroli temperatury, lub pracowników firm dezynfekcyjnych, którzy z kolei mają dokonać dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, osoby takie dostają się do mieszkań, gdzie następnie ich łupem pada gotówka bądź wartościowe przedmioty.
 
 
Przypominamy i informujemy, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej ani służb medycznych nie wykonują tego typu czynności, a także nie rekomendują żadnych firm dezynfekcyjnych do prowadzenia tego typu działań.
 
Apelujemy o wzmożoną czujność. Niedopuszczalne jest wpuszczanie takich osób do mieszkań lub domów, podobnie jak podpisywanie dokumentów, które posiadają odwiedzający nas oszuści.