joomla templates top joomla templates template joomla

W internet w nagraniu na żywo pochwalali zabójstwo Prezydenta Gdańska, znieważali Jerzego Owsiaka, a nawet o. Tadeusza Rydzyka używając słów wulgarnych i poniżających. Odpowiedzą przed sądem

info: Prokuratura/Toruń; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W maju br. prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń – Wschód w Toruniu skierował do Sądu Rejonowego w Toruniu akt oskarżenia przeciwko: Małgorzacie Z. (lat 46), Danielowi Z. (lat 26) i Rafałowi B. (lat 22).
 
 
Pierwszej z wymienionych oraz Danielowi Z. prokurator zarzucił, że w dniu 13 stycznia 2019 r. w Toruniu, w trakcie realizowanego przez Daniela Z. nagrania, transmitowanego na żywo w sieci Internet, publicznie pochwalali popełnione w tym dniu przestępstwo usiłowania zabójstwa Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.
 
 
Małgorzacie Z. natomiast tego samego dnia, w tych samych okolicznościach, zniesławiła i znieważyła Jerzego Owsiaka – Prezesa Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, używając wobec niego słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe, które mogły poniżyć go w opinii publicznej i jednocześnie narazić na utratę zaufania, potrzebnego dla zajmowanego stanowiska i rodzaju prowadzonej działalności.
 
Z kolei Rafał B. stanął pod zarzutem, tego samego dnia, w tych samych okolicznościach, jak to wyżej opisano, zniesławił i znieważył o. Tadeusza Rydzyka, poprzez używanie wobec niego słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe, które mogły poniżyć go w opinii publicznej i jednocześnie narazić na utratę zaufania, potrzebnego dla zajmowanego stanowiska i rodzaju prowadzonej działalności.
 
 
W toku postępowania stosowano wobec Małgorzaty Z. i Daniela Z. środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu utrwalania i rozpowszechniania treści wideofonicznych za pośrednictwem sieci Internet z udziałem Daniela Z., Małgorzaty Z. i innych osób, a także poręczenia majątkowego w postaci pieniędzy w kwocie 5000 zł w stosunku do Daniela Z. i 1000 zł wobec Małgorzaty Z. 
 
O winie i sprawstwie oskarżonych rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienie wolności do 1 roku.