joomla templates top joomla templates template joomla

Wisła wygląda spokojnie, ale zabiera życie. Co najmniej 3 osoby utonęły w miniony weekend w rzece w regionie

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Aleksandrowscy policjanci wraz ze strażakami prowadzili intensywne działania poszukiwawcze na Wiśle za trójką mężczyzn. Niestety ich finał okazał się tragiczny. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności utonięć.
 
Od niedzieli 5 sierpnia aleksandrowscy policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili intensywne działania poszukiwawcze na Wiśle. Rozpoczęły się one od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który w miejscowości Przypust zauważył na brzegu rzeki parę ubrań i rowery, w pobliżu których nie było żadnych osób. Podjęte na miejscu czynności, wspólnie z załogą pływającą PSP, pozwoliły wyłowić z rzeki ciało 29-letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pływał w towarzystwie kolegi, który nie wrócił do miejsca zamieszkania.
W poniedziałek 6 sierpnia około 11.00 wyłowiono ciało drugiego z mężczyzn, 25-letniego mieszkańca powiatu.
 
Policjanci działania poszukiwawcze na rzece prowadzili dwutorowo, bo również w niedzielę 5 sierpnia otrzymali inne zgłoszenie, że nieopodal brzegu Wisły, tym razem w Siarzewie 43-letni mężczyzna pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.
 
W poniedziałek policjanci z Torunia, wspólnie z WOPR-em, na wysokości ujścia portu zimowego Wisły wyłowili ciało 43-latka.
 
Decyzją prokuratora ciała mężczyzn  zostały zabezpieczone. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń.