joomla templates top joomla templates template joomla

Wyprzedzał inne pojazdy, wykonywał manewry na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniu. Miał dwa promile alkoholu. Na tylnym siedzeniu przewoził 9-letniego syna

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wyprzedzał inne pojazdy, wykonywał manewry na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniu. MIał dwa promile alkoholu. Na tylnym siedzeniu przewosił 9-letniego syna.
 
 
Z poważnymi konsekwencjami musi się liczyć 37-letni mieszkaniec Żnina, który kompletnie pijany prowadził samochód osobowy. Podczas swojej brawurowej jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Ponadto przewoził w pojeździe 9-letniego syna.
 
W niedzielę w godzinach popołudniowych w Żninie dzielnicowi zostali zaalarmowali przez jednego z kierowców, że inny uczestnik ruchu prawdopodobnie jest pijany. Świadek jechał za osobowym oplem i sposób w jaki się poruszał narzucał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za wskazanym samochodem.
 
 
Włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierowcy znak do zatrzymania, lecz 37-latek zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął wyprzedzać inne pojazdy. Manewry te wykonywał na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniu. Widząc, że nie zdoła uciec, zjechał na parking na ul. 700-lecia.
 
Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu. W pojeździe znajdował się zapłakany 9-letni syn zatrzymanego, który przyznał się policjantom, że bardzo się bał niebezpiecznej jazdy swojego ojca i wielokrotnie prosił go, aby ten zwolnił. Funkcjonariusze sprawdzili nieodpowiedzialnego kierowcę alkomatem. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Podczas kontroli nie posiadał dokumentu prawa jazdy. Jak się okazało, 37-latek w październiku ubiegłego roku dopuścił się tego samego przestępstwa drogowego, wówczas również prowadził samochód pod wpływem alkoholu. 
 
Wkrótce mieszkaniec Żnina usłyszy zarzuty. Jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.