joomla templates top joomla templates template joomla

Zadziwiające, ale potrafił się utrzymać na jednośladzie. 3,8 promila tyle wykazało badanie, po zatrzymaniu przez policję motorowerzysty

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Wczoraj (22.09) w Łążynie (gm. Obrowo) mundurowi z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Badanie wykazało u 39-letniego kierowcy jednośladu 3,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Wczoraj (22.09) około godz. 16:15 w miejscowości Łążyn (gm. Obrowo) mundurowi z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie potwierdziło u niego 3,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat więzienia.
 
 
Mimo wielu apeli toruńscy policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu. Tym wszystkim, do których jeszcze nie dotarły ostrzeżenia, policjanci przypominają o konsekwencjach karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji.

Stan powyżej 0,5 promila (powyżej 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat.

Kierowcy, który nie stosuje się orzeczonego wcześniej w związku z popełnieniem przestępstwa zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.