joomla templates top joomla templates template joomla

Myślał, że policjanci "polcecą" na 100 zł. Zatrzymany za przekroczenie prędkości kierowca podszedł do radiowozu, oświadczył, że nie chce mandatu i przez okno włożył do środka radiowozu banknot

info: Policja/Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
W pewnym momencie kierowca bmw podszedł do auta służbowego i powiedział do funkcjonariuszy, że nie chce mandatu. Przez otwarte okno radiowozu włożył rękę do środka a następnie położył banknot o nominale 100 złotych, na wykonywaną przez policjanta dokumentację. Jeszcze tego samego dnia 54 – latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w związku z wykonywaną kontrolą drogową, za co może mu grozić do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę, czyli 21.11.2020 roku, około godziny 15:30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, pełniący służbę przy ul. Traugutta w Toruniu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którym kierował mężczyzna. Podczas dokonywanego pomiaru prędkości urządzenie wykazało, że kierowca znacznie, bo aż o 41 kilometrów na godzinę przekroczył prędkość, która w tym miejscy wynosiła 50 km/h.
 
 
Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, do którego zastosował się. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o przyczynie kontroli i poprosili o wymagane dokumenty. Kontrolowany oświadczył jednak, że nie ma żadnych dokumentów, gdyż zostały mu skradzione. Mężczyzna został poinformowany o tym, iż będzie na niego nałożony mandat karny w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości i jest konieczność dodatkowego potwierdzenia jego danych. Kierowca zadeklarował, że na terenie Torunia mieszka jego córka i to ona może potwierdzić jego tożsamość.
 
 W pewnym momencie kierowca bmw podszedł do auta służbowego i powiedział do funkcjonariuszy, że nie chce mandatu. Następnie przez otwarte okno radiowozu włożył rękę do środka i położył banknot o nominale 100 złotych, na wykonywanej przez policjanta dokumentacji.
 
Policjant poinformował mężczyznę, że taki czyn to przestępstwo i że jest zatrzymany. O całym zdarzeniu policjanci od razu powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Jeszcze tego samego dnia 54 – latek z ust śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w związku z wykonywaną kontrolą drogową. Może mu za to grozić do 10 lat więzienia.