joomla templates top joomla templates template joomla

„Myślę, że w dosyć krótkim czasie uzyskamy znaczącą poprawę systemy ochrony zdrowia. Nie ma takiej możliwości, aby szybko zmienić stan służby zdrowia” - powiedział w Nakle n. Notecią marszałek Senatu Stanisław Karczewski

info: TVP info; fot: facebook/PiS włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

"Zapewniam, że za dość krótki czas poprawi się sytuacja w służbie zdrowia" - powiedział w Nakle n. Notecią marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił, że PiS chce wygrać wybory tylko i wyłącznie po to żeby zmieniać Polskę.
 
 
- "Bardzo nam zależy aby służba zdrowia była w Polsce coraz lepsza, coraz sprawniejsza. Chcę powiedzieć, że polska medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie. Mamy pewne niedociągnięcia, mamy za mało pieniędzy, mamy za mało pielęgniarek i lekarzy. Będziemy to zmieniać" – zapewniał marszałek na spotkaniu wyborczym.
 
 
Dodał, że na poprawę sytuacji w służbie zdrowia wpłynie dokonujące się zwiększenie liczby kształconych lekarzy, a także coraz wyższe płace i lepsze warunki pracy. Zaznaczył, że w ciągu ostatnich czterech lat liczba studentów przyjmowanych na wydziały lekarskie zwiększyła się o 48 proc.
 
Według Karczewskiego, lekarze już nie wyjeżdżają tak masowo za granicę jak kiedyś, a wielu z tych, którzy wyjechali mówi o powrocie do kraju i już są takie pierwsze przypadki.
 
 
 
- "Myślę, że w dosyć krótkim czasie uzyskamy znaczącą poprawę systemy ochrony zdrowia. Nie ma takiej możliwości, aby szybko zmienić stan służby zdrowia. Nie pomogą gwałtownie dosypane pieniądze, bo one byłyby wydane nieefektywnie. Stopniowy wzrost pieniędzy, a to jest już zapisane w ustawie, która mówi o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB" -  wyjaśniał marszałek Senatu.