joomla templates top joomla templates template joomla

"Mam nadzieję, że będę mogła złożyć ślubowanie jak każdy" mowi Iwona Hartwich, która ma zakaz wejścia na teren parlamentu. Kancelaria wyjaśnia, że zakaz nie obowiązuje od momentu wyboru

TVN24/x-news; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

Jedna z liderek protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie w 2018 roku Iwona Hartwich została wybrana na posłankę nowej kadencji. Obowiązuje ją jednak zakaz wejścia na teren parlamentu do 27 maja 2020 roku. Hartwich przekazała, że będzie oficjalnie występowała do władz Sejmu z prośbą o uchylenie zakazu.
 
 
– Mam nadzieję, że już jako poseł będę mogła normalnie wejść do Sejmu, złożyć ślubowanie jak każdy obywatel – mówiła Hartwich. Nowa posłanka wybrana z list Koalicji Obywatelskiej wyraziła radość, że dostała się do niższej izby parlamentu.
 
– Bardzo zależało mi, aby w Sejmie był głos naszego środowiska, czyli rodzin, które na co dzień opiekują się niepełnosprawnymi osobami – mówiła Iwona Hartwich.
 
Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że nowa posłanka nie będzie miała problemów z wejściem do parlamentu i zakaz zostanie uchylony.