joomla templates top joomla templates template joomla

"Kosmiczny" wynik Krzysztofa Ardanowskiego z PiS, ponad 75 tys. wyborców oddało na niego głos. Żaden inny kandydat nawet nie zbliżył się do niego. Joanna Scheuring-Wielgus nadal w sejmie przegoniła 1 z SLD

R.Ż/eSerwis.info; info: PKW włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

Po zsumowaniu wyników, niemal z 99% komisji wyborczych najlepszy wynik w 5 okręgu zdobył obecny Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jak Krzysztof Ardanowski. Zagłosowało na niego ponad 74 wyborców. Żaden inny kandydat nie zbliżył się nawet do niego.

{loadmoduleid 4160

Aż 75 571 osób zagłosowało na obecnego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Co prawda są to wyniki z około 99% komisji, jednak już teraz wiadomo, że jest to absolutny rekordzista tych wyborów w okręgu toruńskim do sejmu. 
 
 
Oficjalne wyniki, podział mandatów jeszcze nie jest obecnie znany, niemniej na przyszłego posła z drugim wynikiem w okręgu z Komitetu Koalicji Obywatelskiej Arkadiusza Myrchę zagłosowało 31 564 osób. 
 
Ciekawostką jest to, że z list SLD do sejmu dostanie się prawdopodobnie druga na liście Joanna Scheuring-Wielgus, na którą zagłosowało 25 146 osób. 
 
Lider Konfederacji Sławomir Mentzen uzyskał 16 479 głosów, a lider list PSL Paweł Szramka 14 177 głosów.