joomla templates top joomla templates template joomla

Szansa na możliwość legalizacji wozów strażackich sprowadzanych z zagranicy przez OSP. Iwona Michałek otrzymał odpowiedź od Ministerstwa w tej sprawie, które zauważyło sygnalizowany przez nią problem

R.Ż/eSerwis.info; video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

Iwona Michałek wnioskuje do marszałka o utworzenie Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych złożyła posłanka Zjednoczonej Prawicy Iwona Michałek.
 
 
- Ochotnicze Straże Pożarne żeby wnioskować o pieniądze unijne muszą mieć wkład własny. Tych pieniędzy po prostu nie mają i muszą starać się je pozyskać z różnych źródeł. Nie jest to łatwe. Pieniądze z takiego funduszu mogłyby i chyba bardzo mocno wsparłyby OSP w tym wkładzie własnym. Apeluję do pana marszałka, żeby pozytywnie rozpatrzył mój wniosek - mówiła w trakcie konferencji prasowej Iwona Michałek.
 
 
Posłanka wnioskuje o ujęcie w budżecie województwa kujawsko-pomorskiego na 2020 rok kwoty 20 mln zł właśnie na utworzenie Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych.
 
Posłanka chce również przyspieszenia prac nad legalizacją używanych wozów strażackich sprowadzanych zza granicy, w tej sprawie złożyła pismo do Ministerstwa i jak mówi otrzymał odpowiedź, w której jest informacja, że zauważono akcentowany przez nią problem. 
 
Trzeba teraz oczekiwać na decyzje legislacyjne umożliwiające strażakom OSP legalizację wozów strażackich sprowadzanych z zagranicy - często kupowany za symboliczny 1 zł.