joomla templates top joomla templates template joomla

Ćwiczenia oddziału prewencji

włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne


 

altPolicjanci, wyposażeni w pałki, tarcze i gaz pieprzowy, ćwiczyli na stadionie Polonii w Bydgoszczy. Przypadkowi przechodnie mogliby pomyśleć, że dzieje się coś złego. Były to jednak tylko ćwiczenia, niezbędne do przygotowania się do nadchodzącego sezonu, który każdego roku obfituje w różnego rodzaju imprezy masowe.

 

Dzisiejsze policyjne ćwiczenia na stadionie bydgoskiej Polonii wskazują na to, że niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią kolejny sezon imprez tak licznie odwiedzanych przez kibiców. Stąd dzisiejsze ćwiczenia, które rokrocznie organizowane są dla policjantów oddziału prewencji. To głównie ci funkcjonariusze na wszystkich większych imprezach czuwają nad bezpieczeństwem widzów. To oni właśnie idą na tzw. pierwszy ogień i tłumią wybryki chuliganów, dlatego niezbędne jest doskonalenie umiejętności.

W trakcie dzisiejszych działań, przeprowadzonych pod czujnym okiem dowódcy oddziału prewencji Policji w Bydgoszczy podinsp. Andrzeja Siwka, mundurowi ćwiczyli przede wszystkim, jak odpowiednio reagować w przypadkach zakłócenia porządku publicznego podczas imprezy masowej, kiedy i w jakich okolicznościach użyć wobec atakujących kibiców odpowiedniego sprzętu. Do prawidłowego przeprowadzenia takiej akcji niezbędna jest dobra znajomość danego obiektu. Dlatego poznanie wszystkich zakamarków stadionu było m.in. jednym z wielu obowiązkowych punktów dzisiejszych działań. I tak przez całe przedpołudnie policjanci OPP w Bydgoszczy w pełnym umundurowaniu, wyposażeni w broń gładkolufową, tarcze, pałki i plecakowy miotacz gazu pieprzowego przeciwstawiali się, tym razem tylko wyimaginowanemu, przeciwnikowi.